Be kategorijos

Kaušų tipai, savybės ir patarimai. Kaip išsirinkti tinkamą kaušą?

kaip issirinkti kausa

Kaip išsirinkti tinkamą kaušą? Kaušų tipai, savybės ir patarimai.

Nuolat plečiant ekskavatorių priedų pasirinkimą, ekskavatoriai taip pat su laiku įgauna vis naujų funkcijų. Originalus ekskavatoriaus apibrėžimas yra neatsiejamas nuo kaušo. Tad yra labai svarbu turėti gerą, tinkamą kaušą. Kasimo objektas gali būti kietas arba minkštas, priklausomai nuo statybų aplinkos – dėl to gaminami įvairių formų kaušai. Šio straipsnio tiklsas – padėti iš daugybės kaušų išsirinkti jums tinkamiausią.

Ekskavatoriaus kaušo sąvoka.

Ekskavatoriaus kaušas yra priedas, skirtas prijungti prie ekskavatoriaus priekio ir naudoti kaip jo svirties pratęsimą. Lyginant su rankomis, kaušas leidžia kasti giliau, pakelti didesnį svorį ir efektyviau iškasti medžiagą. Statybos pramonėje ekskavatoriaus kaušai yra būtini efektyviam darbui. Jie padeda kasti, krauti ir perkelti dideles medžiagas bei daiktus įvairiais reljefais.

būtina žinoti, renkantis ekskavatoriaus kaušą?

Ekskavatoriaus svoris.

-Ekskavatoriaus strėlės plotis.

-Kaiščių diametras.

-Kaušo talpanominali kaušo talpa su „kepure” yra apie 15 – 30 % didesnė už geometrinę kaušo talpą.

Kaušo dydis. Pateikiame lentelę su apytiksliu kaušo dydžio pasirinkimu, priklausomai nuo ekskavatoriaus svorio:

Ekskavatoriaus dydis

Kasimo kaušo plotis centimetrais

Planiravimo kaušo plotis centimetrais

5-6 tonos

30-90

90-120

 

7-10 tonos

30-90

120-150

15-29 tonos

45-120

150

20-25 tonos

45-150

150

Gruntas.

1.) Jei žadate kasti smėlį ar durpes, jums tiks net ir ploniausias, silpniausias, prastos kokybės plieno kaušas.

2.) Jei žadate kasti akmenuotą gruntą, žvyrą ar molį su žvyru – rinkitės kietinto metalo arba sutvirtintos konstrukcijos (liaudiškai tariant „storos plokštumos“) kaušą.

3.) Jei žadate kasti uolienas – rinkitės sutvirtintą kaušą iš kietmetalio.

Kaušų tipai. 

1.) Standartinis kaušas – kaušas, kuriam būdinga: didelė kaušo talpa, didelis kaušo žiočių plotas, didelis ekskavatoriaus darbo efektyvumas ir mažos gamybos sąnaudos. Tinka lengvesnėms darbo aplinkoms, tokioms kaip įprastas molio ir smėlio, grunto, žvyro krovimas ir kt. (pavyzdys – https://kausai.lt/produktas/kausas-pc-200lc-42/ )

 standartinis kaušas

2.) Sustiprintas kaušas – kaušas, kuriame naudojamos stipriam dilimui atsparios plieninės medžiagos, kad būtų sutvirtintos dideliam įtempimui ir dilimui jautrios dalys pagal pradinį standartinio kaušo pagrindą. Jis turi visus standartinio kaušo privalumus ir suteikia tvirtumo bei atsparumo dilimui, o tarnavimo laikas labai pailgėja. Jis tinka sunkioms operacijoms, tokioms kaip kieto dirvožemio, minkštesnių uolienų, žvyro, žvyro krovimo ir pan. (pavyzdys – https://kausai.lt/produktas/volvo-kausas-47/ )

sustiprintas kaušas

3.) Akmenų, uolienų kaušas – šiam uolienų kasimo kaušui naudojamos kietinto metalo plokštės, o apačioje pridėtos sutvirtinančios plokštės, šoninės apsauginės plokštės ir didelio stiprumo kaušo dantų lizdai. Jis tinka sunkioms darbo aplinkoms, kuriose reikalingas uolienų, atšiaurių akmenų, kietų akmenų ir susprogdintų rūdų pakrovimas. Jis plačiai naudojamas atšiauriomis darbo sąlygomis, tokiomis kaip rūdos kasyba.

kaušų tipai - akmenų kaušas

4.) V formos/ profilinis kaušas – veiksmą galima atlikti nekeičiant ekskavatoriaus padėties. Šio tipo kaušas naudojamas ten, kur veiksmo negalima atlikti įprastais kaušais. Tinka šlaitų valymui, upių ir griovių gilinimui. Toks kaušas netinka sunkioms darbo aplinkoms, pavyzdžiui, kasant kietą ir uolėtą dirvą. (pavyzdys – https://kausai.lt/produktas/v-formos-kausas-transeju-kasimui/ )

kaušų tipai - V formos kaušas

5.) Sijojimo kaušas – toks kaušas atsijoja mažesnės frakcijos medžiagas, neskaldant didesnių gabalų į mažesnius. Gali būti naudojamas įvairių medžiagų sijojimui, tokių kaip žemių, medienos, betono, plytų, stiklo ir kita. Taip pat naudojamas ir skirtingų medžiagų maišymui. Tinka norint išvalyti nuolaužas iš aikštelės ar griovimo darbams, kai reikia paimti medžiagas, kurias galima pakartotinai panaudoti vietoje.

kaušų tipai - sijojimo kaušas

6.) Planiravimo/ niveliavimo kaušas – griovių kasimo kaušas, sukurtas griovių priežiūrai, skirtas greideriavimui (žemės išlyginimui), šlaitų darbams ir statyboms. Jis nėra pritaikytas sudėtingiems kasimo darbams. Šis kaušas išsiskiria lygiais kraštais, plačia konstrukcija ir plokščiomis pjovimo briaunomis. Tinkamas naudoti minkštoms medžiagoms ir dirvožemiui. (pavyzdžiai – https://kausai.lt/produkto-kategorija/planiravimo-kausai/ )

kaušų tipai - planiravimo kaušas

 

 

Ką taip pat verta įsidemėti:

*Kai lyginate skirtingų prekės ženklų kaušus, negalite atsižvelgti tik į mažas kainas. Prie pirkimo kainos ateityje turėsite pridėti montavimo ir priežiūros išlaidas.

*Jeigu planuojate kaušą naudoti uolėto, akmenuoto grunto kasimui, rinkitės aukštos kokybės kaušą, kuris veikia ilgesnį laiką ir kurio nereikia taisyti kelis kartus. Apžiūrėkite mūsų siūlomą kaušų (ir ne tik) asortimentą ir džiaukitės ilgai atitarnaujančiomis prekėmis!

*****

Parduodami įvairūs ekskavatorių kaušų tipai. Turime platų kaušų pasirinkimą, prekės ženklai ir kainos dažnai apsunkina pirkėjų pasirinkimą. Jei atsižvelgsite į straipsnyje minėtus veiksnius, tai pagelbės rasti tinkamiausią jūsų darbams.

Jei turite klausimų, susisiekite su mumis telefonu +370 612 40921 arba el.paštu heli@heli.lt ir mūsų komanda maloniai padės jums išsirinkti tinkamiausią kaušą.

Linkime greitų ir sėkmingų kaušo paieškų ir produktyvių darbų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *